Menü
Sepet

Kargo & Teslimat

Fatura - Teslimat Şartları
Teslimat adresi siparişinizin kargo tarafından teslim edileceği adrestir. Daha önce sipariş vermediyseniz kayıtlı bir adresiniz olmayacaktır. Lütfen Teslimat adresinizin bilgilerini doldururken adresi tam ve doğru girdiğinizden emin olunuz.

  • Teslim alacak kişi bölümü, paketlerinizin kargo personeli tarafından teslim edileceği kişidir ve kargo personeli bu kişi ve 1.derece yakını haricinde kargo paketlerinizi güvenlik açısından başka kimseye teslim etmeyecektir.
  • Teslimat adres tarifi bölümü kargo firmasının siparişlerinizi size daha hızlı ve yanlışlık olmadan teslimat yapmasını sağlayan bir tarif bölümüdür. Kısaca adres tarifinizi yapabilirsiniz.
  • Tüm bilgileriniz doğru ve eksiksiz girildikten sonra " Devam" link'ine tıklayarak bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.
  • Kaydetmiş olduğunuz teslimat ve fatura adreslerinizi Hesabım bölümünden değiştirebilir ya da silebilirsiniz.
  • Önemli Not: Teslimat adresi olarak lütfen kargo şubelerinin adreslerini yazmayınız. Bu tarz toplu mal teslimi yapılan adreslerden siparişlerinizin teslimatı yapılamayabilir.Teslimat Süreleri 
www.tekstilkalem.com online satış sitemizden;
(iş günleri dahilinde) saat 15:00'a kadar verdiğiniz siparişler ürün veya ürünlerin stoklarımızda olması dahilinde aynı gün kargoya teslim edilir. Saat 15:00'dan sonra verilen tüm siparişler sonra ki ilk iş günü işleme alınır. Hafta sonları bu iş süresine dahil değildir. 

3 iş günü sonunda eğer hala temin edilemeyen (stok hatası,tedarikci firma kaynaklı sorunlar vb.) bir ürününüz varsa sipariş sahibi telefon ile aranır ve durumdan haberdar edilir. Yapılan görüşme sonucunda talep edilmesi halinde kısmi gönderim yapılabilmektedir. 
Kredi kartıyla ödemeyi seçtiyseniz, siparişinizin gönderim süresi kredi kartınızın güvenlik kontrol süresine göre değişebilir.
Havale ödemeli siparişlerde de yapılan havalenin sonra siparişiniz işleme alınmaktadır. 
Siparişiniz onaylandıktan sonra  ürünleriniz hazırlanır ve faturanız kesilir. Ardından ürününüz adresinize teslim edilmek üzere kargoya verilir.
MNG, Yurtiçi ya da Aras Kargo firmalarının şube adresine göre paketinizin size ulaşma süresi değişebilmektedir. Size verilen kargo takip numarası ile MNG, Yurtiçi ya da Aras Kargo ile iletişim kurarak kargo durumunuzu öğrenebilirsiniz. 
Tarafımıza ulaşan siparişi süratle işleme almak için tüm kadromuz ile çaba sarfettiğimizi, elimizden geldiğinizce erken göndermeye çalıştığımız siz değerli müşterilerimize hatırlatmak isteriz.

Normal şartlar altında, İstanbul içindeki teslimatlar kargoya verildikten sonra 24-72 saat içinde; İstanbul dışı teslimatlar ise (kargo firmasının bulunduğunuz il ve ilçeye taahhüt ettiği teslim süresine göre değişmekle birlikte) 3-5 gün içinde yapılır.  Eğer ürün tedarik sürecinde herhangi bir sorun yaşanırsa, müşteri hizmetleri temsilcilerimiz e-posta veya telefon yoluyla sizi bu durum hakkında bilgilendirir.

Ödemesini internet üzerinden yaptınız, ürün eğer stoklarmızda kalmamış ise en az 4 (Dört) en fazla 30 (otuz) gün bekeleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye verilemez ise yaptığı ödeme kendisine iade edilir.

Özel üretim ürünlerin teslim süreleri imalat zamanına göre farklılık göstermektedir. Bu tür ürünlerin teslimat bilgileri ve süreleri ürün sayfalarında belirtilmiştir.

Tarafımızdan kaynaklanan bir aksilik olması halinde ise size üyelik bilgilerinizden yola çıkılarak haber verilecektir. Bu yüzden üyelik bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olması önemlidir. Bayram ve tatil günlerinde teslimat yapılmamaktadır.

Seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz  kargo şirketleri tarafından www.tekstilkalem.com garantisi ile size teslim edilecektir.

Satın aldığınız ürünler bir teyit e-posta'sı ile tarafınıza bildirilecektir. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin stokta mevcut olmaması durumunda konu ile ilgili bilgi verilecek ve ürünün ilk stoklara gireceği tarih tarafınıza bildirilecektir.

www.tekstilkalem.com on-line alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkanı tanır. Enderde olsa tüketicinin aynı ürünü alması söz konusudur ve ürün stoklarda tükenmektedir bu durumda; ürün eğer stoklarmızda kalmamış ise en az 4 (Dört) en fazla 30 (otuz) gün bekeleme süresi vardır. Ürün bu tarihleri arasında tüketiciye verilemez ise yaptığı ödeme kendisine iade edilir.

Not: İstanbul dışı gönderilerde kargo firması ürünleri adrese teslim etmekle yükümlüdür. Kapıya teslim yapılmaz. 1. Kat ve daha yukarı katlara ürünlerin taşınması kargo firmasının mesuliyeti değildir.