Menü
Sepet

Gizlilik & Güvenlik

Gizlilik & Güvenlik

GİZLİLİK VE GÜVENLİK

tekstilkalemi.com kredi kartınızla yaptığınız alışverişlerinizi en güvenli şekilde tamamlamanız için en son teknolojileri kullanmaktadır.

  • Sitemizden yapacağınız alışverişlerinizde güvenlik kaygılarınızı unutun.
  • Üyelik veya sipariş aşamasında paylaştığınız, kişisel tüm bilgileriniz koruma altındadır. 
  • tekstilkalemi, sistemimiz ile paylaşacağınız hiç bir özel bilginin, üçüncü şahıs veya kurumlarla paylaşılmayacağını garanti eder.
  • tekstilkalemi’da kredi kartı bilgileriniz yalnızca sipariş işlemi gerçekleştirilirken kullanılır ve kesinlikle veritabanında kayıtlı olarak tutulmaz.

Kişisel bilgilerinizle sistemimiz üzerinden gerçekleştireceğiniz tüm işlemler "Hyper Text Transfer Protocol Secure"üzerinden gerçekleştirilir. Bu esnada tarayıcınızdaki adres çubuğunun başında "http" yerine "https" ibaresi görünür. Bu şekilde bağlantı kurduğunuzda, bilgiler sadece sizinle tekstilkalemi arasında okunabilecek şekilde şifrelenir. 

 

SSL Güvenlik Sertifikası
tekstilkalemi tüm dünyada geçerliliğe sahip en yüksek SSL güvenlik standartlı olan EV SSL(Green Bar: Yeşil Adres Çubuğu) sertifikasına sahiptir.
  • Bu güvenlik sertifikasına sahip sitelerde yapacağınız tüm işlemler çok sıkı güvenlik prosedürlerinden geçmektedir.
  • İnternet Explorer 7.0 ve üzeri bir tarayıcı kullanıyorsanız güvenli adımlarda adres çubuğunuzda firma bilgisi ve tekstilkalemi adresi yeşil renkte görünür.
  • Bu güvenli veri gönderim alanında olduğunuzun göstergesidir. (Farklı browserlarda bu görünüm farklı olacaktır.)

 www.
tekstilkalemi.com
Gizlilik Bildirimi

Garanti Ofis, gizliliğinizi korumak ve kullanılmakta bulunan teknolojik altyapıdan en üst seviyede yararlanmanızı sağlayabilmek amacıyla güvenliğiniz için çeşitli gizlilik ilkeleri belirlemiştir. Bu bildirim dahlinde aşağıda gösterilecek bu ilkeler www.tekstilkalemi.com internet sitesi ve tüm alt internet sitelerinde veri toplanması ve/veya kullanımı konusunda uygulanmak üzere belirlenmiş ve açıklanmaktadır. www.tekstilkalemi.com internet sitesini ziyaret etmekle ve/veya kullanmakla belirtilen bu ilkelerin tümünü kabul etmiş olursunuz. www.tekstilkalemi.com kendisine yapılacak geri bildirimler doğrultusunda "Gizlilik Bildirimi" bölümünde düzeltme ve güncelleme gibi işlemleri her zaman için yapabilir. www.tekstilkalemi.com "Gizlilik Bildirimi" bölümünü belli aralıklarla okumanız sonucunda tekstilkalemi.com'un kişisel bilgilerinizin güvenliği konusundaki kararlılığından ve bu anlamdaki yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

tekstilkalemi.com, ziyaretçileri ya da kullanıcıları tarafından www.tekstilkalemi.com adlı web sitesi ("Site") üzerinden kendisine elektronik ortamdan iletilen her türden kişisel bilgileri üçüncü kişilere hiç bir şekilde açıklamayacaktır. tekstilkalemi.com, kendisine iletilen kişisel bilgileri, bilgilerin toplanması ile ilgili açıklanan amaçlar dışında üçüncü kişilerle kesinlikle paylaşmayacak, bunları satmayacak ve hiç bir şart altında kullanılmasına izin vermeyecektir.

Sitedeki sistemle ilgili sorunların tanımlanabilmesi ve Site'de çıkabilecek muhtemel sorunların acil olarak giderilmesi için, tekstilkalemi.com gerektiğinde kullanıcıların IP adresini tespit edebilir ve bunları da anılan bu amaçlarla kullanabilir. Bu IP adresleri, tekstilkalemi.com tarafından kullanıcılarını ve ziyaretçilerini genel anlamda tanımlamak ve kapsamlı şekilde demografik veri toplayabilmek amacıyla da kullanılabilir.

Site'ye üye olup kullanıcı gibi sıfatların kazanılması için ziyaretçilerin kendileriyle ilgili bir takım kişisel bilgilerini (örnek olarak: isim ve soy isim, telefon numarası, posta adresi, e-posta adresi vb.) Site üzerinden tekstilkalemi.com'e vermeleri gerekmektedir. tekstilkalemi.com'in, talep edebileceği bu bilgiler, işbirliği içinde olduğu diğer kişi ve kurumlar ya da bizzat tekstilkalemi.com tarafından doğrudan pazarlama teknikleri anlamında kullanılabilir. İletilen bu kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcılarla temasa geçmek amacıyla da kullanılabilir. tekstilkalemi.com tarafından talep edilebilecek bilgiler veya kullanıcı tarafından aktarılan bilgiler veya Site üzerinden yapılan işlemlerde ortaya koyulan ilgili bilgiler tekstilkalemi.com ve işbirliği içinde olduğu diğer kişi ve kurumlar tarafından kullanıcının kimliği hiç bir şekilde açığa çıkarılmaksızın sadece çeşitli istatistiki değerlendirmeler, veri tabanı oluşturma çabaları ve pazar araştırmaları yapma gibi durumlar dahilinde kullanılabilir.

tekstilkalemi.com, Site içerisinde başkaca sitelere link(bağlantı) sağlayabilir. tekstilkalemi.com, bu bağlantı yoluyla erişilen diğer sitelerin gizlilik uygulama ve politikalarına ya da barındırdıkları içeriklere yönelik olmak üzere hiç bir sorumluluk taşımamaktadır.

Kullanıcıya ait kişisel bilgiler, ad ve soy ad, adres, telefon numarası, elektronik posta adresi ve kullanıcıyı tanımlamaya yönelik diğer her türlü bilgi olarak anlaşılır. tekstilkalemi.com, işbu gizlilik bildiriminde aksi belirtilmedikçe kişisel bilgilerden herhangi birini tekstilkalemi.com'in işbirliği içinde olmadığı şirketlere ve üçüncü kişilere hiç bir şekilde açıklamayacaktır. tekstilkalemi.com, aşağıda sayılan hallerde ise işbu gizlilik bildirimi hükümleri dışına çıkarak kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilecektir. Bu durumlar;
a. Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik vb. yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlükte bulunan hukuk kurallarının getirdiği zorunluluklara uyulmasının gerektiği haller,
b. tekstilkalemi.com'in kullanıcılarıyla arasındaki sözleşmelerin gereklerinin yerine getirilmesi ve bunların uygulamaya konulmalarıyla ilgili hallerde,
c. Yetkili idari ve/veya adli otoriteler tarafından kanuni yöntemine uygun olarak yürütülen bir araştırma veya soruşturma doğrultusunda kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi hallerinde,
d. Kullanıcıların haklarını veya güvenliklerini koruma amacıyla bilgi verilmesinin gerekli olduğu hallerde.

tekstilkalemi.com, kendisine verilen gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır olarak saklamayı yükümlülük olarak kabul ettiğini ve gizliliğin sağlanıp sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir parçasının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye açıklanmasını önleme gereği olan gerekli tüm tedbirleri almayı ve üzerine düşen tüm özeni tam olarak göstermeyi işbu bildirimle taahhüt etmektedir.

tekstilkalemi.com, kullanıcılar ve kullanıcıların Site'yi kullanımı hakkındaki bilgileri, teknik bir iletişim dosyası olan çerezler (Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir internet sitesinin, kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği minik metin dosyalarından ibarettir. Teknik iletişim dosyası bir internet sitesi hakkında kullanıcının bilgisayarındaki ilgili durum ve basit tercih ayarlarını saklayarak internet kullanımını bu anlamda kolaylaştırır. Bu bahsedilen teknik iletişim dosyası, internet sitesini zamansal oranlamalı olarak kaç kişinin kullandığını, bir kişinin ilgili internet sitesini hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiği ve ne kadar kaldığı hakkında istatistiki bilgiler elde etmeye ve kullanıcılar için özel olarak tasarlanmış kullanıcı sayfalarından dinamik çeşitlilikle reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olmak üzere tasarlanmış ve kullanılmaktadır. Teknik iletişim dosyası, ana bellekten başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu kurulum aşamasında bu teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde hazırlanmışlardır, ancak kullanıcılar dilerlerse teknik iletişim dosyasının bilgisayarlarına yerleştirilmemesi veya bu türden bir dosyasının gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde tarayıcılarının ayarlarını her zaman değiştirebilirler.

tekstilkalemi.com tarafından Site içerisinde düzenlenebilecek periyodik veya periyodik olmayan anketlere cevap veren kullanıcılardan talep edilebilecek bilgiler de, Garanti Ofis ve işbirliği içindeki kişi ya da kurumlar tarafından bu kullanıcılara doğrudan pazarlama yapmak, istatistiki analizler yapmak ve özel bir veri tabanı oluşturmak amacıyla da kullanılabilmektedir.

tekstilkalemi.com, işbu gizlilik bildiriminde geçen hükümleri gerekli gördüğü anlarda Site'de yayınlamak şartıyla değiştirebilir. Garanti Ofis'in değişiklik yaptığı gizlilik bildirimi hükümleri Site'de yayınlandığı tarihte yürürlüğe girmiş kabul edilirler.

Kullanım Koşulları
© Tüm hakları saklıdır. tekstilkalemi.com'un önceden yazılı izni olmaksızın bu site ve bu sitenin tüm içeriği kopyalanamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayımlanamaz, yüklenemez, postalanamaz, aktarılamaz, dağıtılamaz veya bu içerikten türetilen işler yaratmak üzere kullanılamaz. Bu sitede görüntülenen içeriği değiştirmeniz kesinlikle yasaktır. Web sitesinde yer alan bilgilerin doğru, güncel veya eksiksiz olduğu taahhüt ve garanti edilmez ve bu site teknik kusurlar veya yazım hataları içerebilir.